Sooloseks ehk eneserahuldamine

Vähe on selliseid asju, mis on ühest küljest nii lihtsad ja loomulikud ja teisest küljest tekitavad väga palju küsimusi ja vastakaid tundeid. Üks sellistest asjadest on kindlasti eneserahuldamine ehk masturbeerimine.

Sooloseks ehk eneserahuldamine on iseendale seksuaalse naudingu pakkumine. Muud ei midagi. Kuni 90% täiskasvanutest Läänemaailmas on vähemalt korra proovinud sooloseksi. Sooloseksi harrastavad nii mehed kui naised, nii vanad kui noored, nii vallalised kui püsisuhtes inimesed, nii aktiivselt kui vähemaktiivselt seksi harrastavad inimesed jne.  Sooloseks on tervislik, ohutu ja igati loomulik tegevus. Samuti on täiesti normaalne sooloseksi vastu üldse mitte huvi tunda. Miks aga sooloseksiga e eneserahuldamisega tegeletakse? Lihtsalt sellepärast, et see on mõnus.

Paraku aga on sooloseks jätkuvalt tabuteema paljudes ühiskondades. See tabu on aga asjatu, sest selle tegevuse juures pole midagi imelikku, ebaloomulikku ega häbiväärset. Vastupidi: senikaua, kuni sooloseksiga tegeletakse privaatselt ja teisi inimesi austavalt, on see igati tervitatav ajaviide, mis aitab enda keha paremini tundma õppida.

Müüdid sooloseksi kohta

Müüt #1 – Sooloseks on kahjulik
Ilmselt kõige levinum müüt, mida õnneks täna enam eriti ei usuta, on see, et masturbeerimine põhjustab pimedust. Kui masturbeerimine põhjustaks pimedust, siis poleks maailmas varsti enam nägijaid järel. Täpselt samuti ei tee eneserahuldamine sind viljatuks, impotentseks ega su peopesasid karvaseks. Eneserahuldamine ei ole vaimselt ega füüsiliselt kahjulik.

Müüt #2 – Sooloseksiga tegelevad need, kes seksi ei saa
Eriti just poiste seas on levinud seisukohad, et kui sa tegeled eneserahuldamisega, siis järelikult sa lihtsalt ei suuda seksuaalpartnerit leida. Tegu on võrdlemisi naeruväärse järeldusega. Kõikide küsitluste kohaselt tegeletakse eneserahuldamisega nii suhtes olles kui väljaspool suhet. Osadele paaridele meeldib isegi koos masturbeerida! Vastupidi eeldusele, et eneserahuldamine on märk kehvast seksuaalelust, võib eneserahuldamine vastupidi aidata oma keha paremini tunda ja seega seksi rohkem nautida.

Müüt #3 – Sooloseks teeb (partneriga) orgasmi saamise raskemaks
Eriti just tüdrukute seas on levinud arusaam, et kui ennast rahuldada, siis sellega su erutuvus langeb ning orgasmi saamine muutub raskemaks. Vastupidiselt levinud müüdile on masturbeerivatel naistel suurem tõenäosus saada orgasmi nii üksinda kui partneriga. Seksuaalhariduslikes ringkondades räägitakse, et orgasmi saada on tegelikult lihtsam, kui oled eelnevalt mõne orgasmi saanud. Poiste puhul võib orgasmi saamine võtta natukene kauem aega, kui masturbeerida lõpetamiseni vahetult enne vahekorda astumist. Seegi võib tegelikult olla soovitud tulem!

Müüt #4 – Sooloseksist võib sõltuvusse jääda
Seksisõltuvus ja pornosõltuvus on kaks asja, millest viimasel ajal on palju räägitud, aga mis on tänaseni lahtised teemad. Samas tasub meeles pidada, et kumbki nendest ei ole tingitud eneserahuldamisest. Eneserahuldamine põhineb sinu keha loomulikel funktsioonidel ning pole mingit vettpidavat tõestust väitele, et eneserahuldamine üksinda põhjustaks sõltuvust. Kui üks päev leiad, et oled oma tööülesandeid soiku jätmas ja sotsiaalelu unustamas liigse eneserahuldamise pärast, siis võib-olla tõesti oleks aeg hoogu veidi maha võtta.  Muidu aga tegele sooloseksiga rahus!
Müüte masturbeerimise kohta on loomulikult veel ja kui sulle peaks mõni selline muret valmistama, millest siin räägitud ei ole, siis kirjuta sellest julgelt meie nõustajatele.

Kas ma peaksin tegelema sooloseksiga?

Kui läheneda sooloseksile  küsimusele teisest otsast, siis muidugi pole õige väita, et kõik inimesed peaksid ilmtingimata harrastama eneserahuldamist. Nagu kõikide teiste seksuaalsuse väljendustega peaks sooloseksiga tegelema ainult siis, kui seda soovid. Kõik inimesed maailmas ei ole masturbeerinud ja osad nendest, kes on, ei soovi sellega aktiivselt tegeleda. See on täiesti normaalne ja selliseid otsuseid peab austama.
Kui peaks aga olema soov ennast rahuldada, siis pole mingit põhjust seda mitte teha. Pigem on rida põhjuseid, miks sooloseks hea on:

  • See on mõnus. Peamine põhjus, miks me sooloseksiga tegelema, on see, et see tekitab meis hea ja rahustava tunde. Orgasmi saamine võib ka hetkeks (eriti esimesel korral) ärevust põhjustada, aga on seejuures kahekordselt hea!
  • See on kõige lihtsam viis, kuidas oma keha tundma õppida. Ei pea seksima selleks, et saada teada, kuidas sulle meeldib, et sind hellitatakse või mis tunne on saada orgasmi: sooloseks saab reeglina selle tööga palju kiiremini hakkama kui seks partneriga. Kui leiad, et sul on raskusi sooloseksil orgasmi saamisega, siis ära muretse ja uuri lähemalt järgmist osa, mis kirjeldab kuidas ennast rahuldada.
  • See aitab oma seksuaalsusega harjuda. Eriti just tüdrukutele kiputakse kordama, et nende seksuaalsus on midagi, millest on parem mitte rääkida, ja see võib tekitada tunde, et tüdrukute seksuaalsus peabki olema allasurutud. See on lausvale! Seksuaalsus on loomulik osa mõlemast soost ning seda ei peaks häbenema. Sooloseks võib aidata sellest häbist üle saada ning oma seksuaalsust paremini nautida.
  • See aitab parandada kontrolli oma orgasmide üle. Eriti just poiste puhul valmistab sageli muret madal kontroll oma seksuaalse erutuvuse üle. Palju muretsetakse sellepärast, kas suudetakse ikka voodis piisavalt kesta jne. Ehkki kestvus pole kaugeltki mitte ainukene asi, mis seksi heaks teeb ja hea seks võib kesta ka võrdlemisi vähe aega, võib parem kontroll oma erutuvuse üle tõsta poisi enesekindlust ja seega suurendada tema valmisolekut seksiks partneriga. Sooloseksiga omad täielikku kontrolli selle üle, kui palju sind erutatakse, ja seega õpid paremini kompama neid piire, kust mõnus tunne läheb üle orgasmiks. Ka naiste puhul on täheldatud, et sooloseks parandab kontrolli oma orgasmide üle, mis teeb partneriga orgasmi saavutamise lihtsamaks.
Küsi nõu Küsi nõu