Sõber pole (S)EKSPERT

Kumm läks katki?

Kas Sina usaldad oma sõpra? Aga oma sõbra tuttavat, kes oskab peaaegu hästi Google’st asju otsida?

Paljud noored küsivad oluliste seksuaaltervist puudutavate murede puhul nõu sõbralt. See on mõistetav ja arusaadav, sest head sõpra saab usaldada. Paratamatult ei saa iga sõber olla igal alal ekspert. Nii ka seksuaaltervise puhul.

Kampaania “Sõber pole (S)EKSPERT” eesmärk on anda noortele infot, et oma küsimusega on alati võimalik pöörduda tasuta ja anonüümselt seksuaaltervis.ee internetnõustamise lehele, kus on vastajateks üle 30 erineva oma ala professionaali sh naistearstid, meestearstid, psühholoogid ja ämmaemandad. Lisaks osutavad noortele nõustamisteenust üle Eesti paiknevad noorte nõustamiskeskused, kus on võimalik teha suguhaiguste teste, diagnoosida rasedust, saada nõustamist ja palju muud.

Kampaania raames toimub erinevaid tegevusi, millest saab osa võtta igaüks. 12.11 toimub Facebookis LIVE teemaõhtu, kus infot jagavad naistearst, meestearst ning psühholoog. Facebookis jagame erinevat videosisu ning loosime välja ka päris teistmoodi auhinna.

Lisaks võid järgmistel nädalatel leida meediast mitmeid huvitavaid artikleid, mis kummutavad müüte ning lükkavad ümber väärarusaamu.

Kampaania toimub koostöös Eesti Haigekassaga.

Meedia

Kampaania videod

Kampaania idee

Kampaania läbivaks visuaaliks on katki läinud nätsumull. Mida see tähendab?

Nätsumull on nagu valeinfost koosnev jutumull, mis paisub ning paisub ja ühel hetkel läheb katki. See visuaaliseerib seda, kui sõber annab teisele sõbrale valeinfot seksuaaltervist puudutavate küsimuste kohta ning ühel hetkel läheb mull katki ehk valeinfol on tõsised tagajärjed.

Küsi nõu Küsi nõu