Seksuaaltervise ABC Podcast

Seksuaaltervise ABC on uus taskuhääling, kus räägitakse seksuaaltervisest, seksuaalsusest ja seksist ausalt, otse ja tõenduspõhiselt.

Seksuaaltervise ABC on uus taskuhääling, kus räägitakse seksuaaltervisest, seksuaalsusest ja seksist ausalt, otse ja tõenduspõhiselt.

Podcasti veab ja põnevate külalistega vestleb Jonas Grauberg.

Miks me peame üldse rääkima seksuaaltervisest ja seksist ning kuidas sellest rääkima peaks? Külas on Sekspositiiv aka Kristina Birk-Vellemaa

Esimeses saates arutame, miks me peame üldse rääkima sekuaaltervisest ja seksist ning kuidas sellest rääkima peaks.

Jonasel on külas seksuoloog, sexcoach, seksuaalhariduse ekspert, sekspositiiv.ee looja ja ka seksuaaltervis.ee veebinõustaja Kristina Birk-Vellemaa.

FOTO: ERAKOGU | DELFI MEEDIA

Seksuaalhariduse mõistest ja olemusest. Külas on Diana Leht.

💜 Seksuaaltervise taskuhäälingu teises episoodis räägitakse seksuaalhariduse mõistest ja olemusest. Kas seksuaalharidust saab üldse täpsemalt piiritleda?

Saates on külas ämmaemand, noortenõustaja, koolitaja, psühholoogiline nõustaja, õpetaja, ema ja seksuaaltervis.ee veebinõustaja imeline Diana Leht.

Kuula saadet siin.

FOTO: ERAKOGU | DELFI MEEDIA

Milline on parim rasestumisvastane meetod? Külas on dr Jaana Below

Rasestumisvastased vahendid on muutnud maailma meeletult: eeskätt on need andnud naistele vabaduse reguleerida vastavalt oma soovidele seda, kellega, millal ja kui palju lapsi saada.

Ka saates külas olev Seksuaaltervise Kliiniku ja Pelgulinna sünnitusmaja naistearst ning seksuaaltervis.ee veebinõustaja dr Jaana Below leiab, et tegemist on kogu meditsiinis narratiivi muutva saavutusega, mille väärtust peaks igal ajal kõrgelt hindama.

Kuula saadet siin.

FOTO: ERAKOGU | DELFI MEEDIA

Tasuta noortenõustamisest ja veebinõustamisest. Külas on dr Mairi Kaha ja Kerli Hannus.

Tervisekassa saates Seksuaaltervise ABC on noorte nõustamise ja seksuaaltervis.ee veebinõustamise teemat avamas naistearst dr Mairi Kaha Seksuaaltervise Kliinikust ja koolitaja Kerli Hannus Seksuaaltervise Liidust.

Nõustamisel räägitakse noortega kõigest, mis teemasse moel või teisel puutub – tervisest (ka vaimsest tervisest), rasestumisest, rasestumisvastastest vahenditest ning rasedust saab kliinikus ka kindlaks teha.

Tasuta ja anonüümselt saab veebi teel nõu küsida seksuaaltervis.ee KÜSI NÕU mooduli kaudu, kus küsimustele vastavad pea 30 oma ala professionaali.

Kuula saadet siin.

FOTO: ERAKOGU | DELFI MEEDIA

Kuidas on lood meeste seksuaaltervisega? Külas on androloog dr Kristjan Pomm.

Kuidas on lood meeste seksuaaltervisega?

Sellest ja ka paljust muust rääkis dr Kristjan Pomm Seksuaaltervis ABC Podcastis

Saadet saab kuulata siin.

FOTO: ERAKOGU | DELFI MEEDIA

HPV ja vaktsineerimine - olukord on piinlik. Külas on arst-resident infektsioonhaiguste erialal Karmen Jaaniso

HPV ja vaktsineerimine – kui tõsise probleemiga on tegu? Mida peaksime sellest teadma? Mida enda kaitsmiseks teha? Seksuaalsel teel leviva vähitekitaja tõsiduse üle arutleb arst-resident infektsioonhaiguste erialal – Karmen Jaaniso.

Kuula saadet siin.

 

FOTO: ERAKOGU | DELFI MEEDIA

 

Sekslelud – kellele ja milleks? Külas on Ulakas Kaunitar omanik Kirki Kurbi

Seekordses „Seksuaaltervise ABC“ podcast’is käis külas erootikapoe Ulakas Kaunitar omanik Kirki Kubri ning kogu vestlus keerleski sekslelude ja nende kasutamise ümber.

Kuigi siiani on levinud arvamus, et lelude kasutamine on midagi, mida peaks varjama ja tegema salaja, siis tegelikult loob Kirki sõnul iseendaga mängimine eelduse meeldivateks seksuaalseteks kogemusteks partneritega.

Kuula saadet siin.

FOTO: ERAKOGU | DELFI MEEDIA

Hirmudest, stereotüüpidest, naudingutest ja orgasmidest. Külas on kliiniline seksuoloog ja seksuaalterapeut Annika Tamme.

Uues saates on külas Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi doktorant ja nooremlektor ning kliiniline seksuoloog ja seksuaalterapeut Annika Tamme, kus räägiti intiimsusest, ihast ja orgasmidest ning kommunikatsioonist, müütidest ja sellest, kuidas ühiskond seksuaalteemadesse suhtub.

Intiimsus ei pruugi alati olla seksuaalsusega seotud – ka sügavad vestlused, elamused ja mitteseksuaalsed puudutused kuuluvad intiimsuse alla. Tihti peitubki inimeste seksuaalsete soovide taga hoopis igatsus intiimsuse järele. Samuti ei saa ihale omistada ühest tähendust – iha võib väljenduda ka soovis kogeda midagi, mis ei lõppe orgasmiga.

Kuula rohkem juba saates, avades siin.

.Foto: Lilian Bon

Kas iha langemine on normaalne ja kuidas sellega toime tulla? Külas on kliiniline seksuoloog ja seksuaalterapeut Annika Tamme.

Seekordne saade on järg eelmisele saatele – külas on taas Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi doktorant ja nooremlektor ning kliiniline seksuoloog ja seksuaalterapeut Annika Tamme. Teises osas peatutakse rohkem üleüldisel seksuaalsusel ja laiendatakse eelmise saate teemasid. Räägitakse muutustega kohanemisest, erinevatest iha tasemetest ja suhte etappidest.

Kuula saadet siin.


Foto: Lilian Bon

Pereplaneerimisest ja sellest, mida tuleks lapse saamisele mõeldes arvesse võtta. Külas on taas Diana Leht.

Seksuaaltervise ABC taskuhäälingu uus saade räägib pereplaneerimisest ja sellest, mida tuleks lapse saamisele mõeldes arvesse võtta. Saatekülaliseks on Seksuaaltervis.ee veebinõustaja, ämmaemand, psühholoogiline nõustaja ja koolitaja Diana Leht.

Kuula uut saadet siin.

FOTO: ERAKOGU | DELFI MEEDIA

Lapseootuse võlud ja valud ning paarissuhe. Külas on taas Diana Leht.

„Seksuaaltervise ABC“ seekordne saade on järg pereplaneerimise ja raseduseks valmistumise episoodile.

Seekord on podcast’i teemadeks lapseootusaeg ja see, kuidas raseduse ajal paarisuhet hoida ning oma keha kuulata. Saatekülaliseks on Jonasel endiselt Seksuaaltervis.ee veebinõustaja, ämmaemand, psühholoogiline nõustaja ja koolitaja Diana Leht.

Kuula saadet siin.

 

FOTO: ERAKOGU | DELFI MEEDIA

Sünnitusjärgsed mured ja rõõmud. Külas Diana Leht.

„Seksuaaltervise ABC“ aasta viimane episood on järg kahele eelnevale saatele ning seekord Jonas ja Diana räägivad sünnitusjärgsetest muredest ja rõõmudest ning peatub küsimusel, kuidas saavad värsked lapsevanemad oma vaimse tervise eest hoolitseda.

Kuula saadet siin.

FOTO: ERAKOGU | DELFI MEEDIA

Podcasti artiklid

Küsi nõu Küsi nõu