Kristina Birk-Vellemaa valiti aasta seksuaaltervise edendajaks

.

Eesti Seksuaaltervise Liidu liikmed valisid 2022. aasta seksuaaltervise edendajaks Sekspositiivi looja seksuoloog Kristina Birk-Vellemaa. Auhinnaga tunnustatakse inimest, kes on Eestis seksuaaltervise valdkonnas eriliselt silma paistnud ja innustanud teisi, mõjutades sellega positiivselt kõikide inimeste elu.

Doktor Jaana Below, Eesti Seksuaaltervise Liidu president: “Meie liikmed esitasid Kristina auhinna kandidaadiks põhjusel, et oma Instagrami konto, artiklite ja podcastide kaudu on ta suutnud tõsta üldist seksuaaltervise teadlikkust. Tema podcast ja sotsiaalmeedia kanalid on üles leitud ning inimeste hirmud/tabud saanud rahustatud ning põhjalikult ja teaduspõhiselt selgitatud.”

Auhind, klaasikunstnik Kateriin Rikkeni autoritöö anti üle T1 keskuses, kus Seksuaaltervise kliinik ja liit sellest aastast asub.

Kristina Birk-Vellemaa: “Aitäh! See on nii liigutav tunnustus ESTL liikmetelt mu kauaaegsele kirele, aktivismile ja tööpühendumusele seksuaalhariduse valdkonnas. Minu jaoks on see ka auhind minu jälgijatele Instagramis, podcasti kuulatatele, koolitustel ja vestlusringides osalejatele, artiklite lugejatele ja nõustatavatele, sest nende kaudu saab sekspositiivsuse vaib tegelikult järjest rohkem nähtavaks ja kuuldavaks. Iga väike samm, vestlus ja eeskuju on oluline. Nende tagasiside innustab ja toetab. Iga väikegi sõnum sellest, et mu töö on aidanud ja aitab kellegi mõttemustreid muuta ja seksuaalsust kirjumates värvides näha, on kinnituseks, et ajan vajalikku asja ja jätkan samas vaimus.”

Eesti Seksuaaltervise Liit on valinud seksuaaltervise edendajat alates 2017. aastast. Auhinna nominente saavad esitada kõik liidu liikmed. Liidu liikmed valivad laureaadi oma aastakoosolekul.

2017. aasta laureaat oli Risti Koguduse õpetaja Annika Laats,

2018. aasta laureaat oli Lastemaja juht Anna Frank,

2019. aasta laureaat oli sotsiaalminister Tanel Kiik,

2020. aasta laureaat oli Merilin Mandel,

2021. aasta laureaat oli agentuur Optimist.

Mittetulundusühing Eesti Seksuaaltervise Liit on seksuaal- ja reproduktiivtervise ning -õiguste eestkosteorganisatsioon, mis seisab hea selle eest, et kõigile, sõltumata soost, vanusest, seksuaalsest orientatsioonist või rassist, oleksid tagatud seksuaalõigused.

Küsi nõu Küsi nõu