Seksuaalfantaasiad

Lihtsalt öelduna on seksuaalfantaasiad seksuaalse alatooniga mõtted, mis võivad aga ei pruugi meid erutada.

On normaalne, et inimestel esineb selliseid mõtteid veel enne, kui nad on seksuaalvahekorras olnud. Samuti on normaalne, et neid esineb mitu korda päevas või kui neid ei esine üldse. Sinu mõistus on su erutuvuse üks peamisi mootoreid, seega on seksuaalfantaasiad igati tervitatavad ja tervislikud. Elav fantaasia võib tulla kasuks nii seksuaalvahekorras kui ka üksinda olles.

Fantaasia ja tegelikkus

Inimese mõistus võib olla väga loominguline. Seega pole midagi eripärast selles, kui me aeg-ajalt mõtleme mõtteid, mis ei kajasta meie tegelikke soove. Sama kehtib ka seksuaalfantaasiate puhul. Seksuaalfantaasia ei peegelda ilmtingimata meie tahet. Näiteks on täiesti normaalne, et noortel esineb seksuaalse alatooniga mõtteid samast soost isikute kohta, ent ainult osad neist tegelikult soovivad seksuaalsuhteid mõne sookaaslasega. Loomulikult aga võivad meie fantaasiad kajastada meie tegelikke soove: näiteks võime pidevalt fantaseerida inimesest, kellesse me tugevalt kiindunud oleme. Oluline on meelde jätta, et fantaasiad ja tegelikud soovid ei pea kattuma.

Sageli võime ka fantaseerida millestki, mis tundub meile erutav ja hea ainult mõtetes. Näiteks võib meil esineda seksuaalse alatooniga mõtteid mõnest teisest inimesest peale oma partneri: see aga kindlasti ei tähenda, et me sooviksime tegelikult selle inimesega seksida, sest päriselus kaasnevad sellise teoga soovimatud tagajärjed nagu näiteks oma partnerile haiget tegemine. Samuti ei pruugi me ju tegelikult tahta seksuaalvahekorda teise inimesega: lihtsalt mingi aspekt selle inimese juures on meie jaoks erutav. Päriselus võib sellel inimesel olla palju muid omadusi, mille tõttu me nendega seksida ei soovi.

Üks keerulisemaid fantaasiaid on seotud domineerimise ja vägistamisega. Erinevatel andmetel on mõte domineeritud või isegi vägistatud saamisest üks levinumaid seksuaalfantaasiaid naiste seas. See aga kindlasti ei tähenda, et sellest unistavad naised tegelikult tahaksid, et keegi neid vägistaks või omaalgatuslikult domineeriks. Asja iva on selles, et meie mõtetes on kontroll eranditult meie käes: ainult meie otsustame fantaasia sisu ning me saame selle iga kell lõpetada. Vägistamine on aga täielik kontrolli kadu. Seega on ilmne, et ükski vägistamisest unistav naine tegelikult ei soovi saada vägistatud: neile võib lihtsalt meeldida mõte kontrollitud domineerimisest. Kui on soovi sellist fantaasiat välja elada, siis seda tehakse rollimängu vormis koos usaldatud partneriga kindlas ja kontrollitud keskkonnas. Rollimängu piirid on selgelt paigas ning selle võib iga hetk pooleli jätta.

Seksuaalfantaasiad suhtes

Nagu öeldud on meie mõistus üks erutuvuse peamisi mootoreid: sama kehtib ka suhtes olemise puhul. On igati tavapärane, et paarisuhtes olevatel inimestel esineb seksuaalfantaasiaid. Need fantaasiad võivad olla oma partnerist: pole ennekuulmatu, et isegi seksi ajal fantaseeritakse sellest, mida meie partner meiega teeb! Samas esineb üsna sageli ka seda, et paarisuhtes fantaseeritakse enamast kui oma suhtest: näiteks võib inimene fantaseerida veidi teistsugusest seksist sama partneriga. Samuti võib tulla ette seda, et fantaseeritakse mõnest teisest partnerist.

Erinevate küsitluste järgi on selliseid mõtteid esinenud väga paljudel inimestel, ka seksi ajal. Fantaasia võib olla näiteks mõnest juhututtavast või eelnevast partnerist. Ehkki aeg-ajalt tajutakse selliseid fantaasiaid halvana või isegi „vaimse petmisena“, on loodetavasti nüüdseks selge, et fantaasia ja tegeliku soovi vahel on reaalelus väga pikk maa. Juhufantaasia mõnest teisest partnerist ei viita soovile oma partnerit petta. Praktikas on elav fantaasia tervitatav, sõltumata sellest, kellest parasjagu fantaseeritakse.

Nimelt on hea seks segu füüsilisest ja fantaasiast (ingl. k. friction and fantasy). Füüsiline seks võib olla küll väga mitmekülgne, ent kokkuvõttes on vaid piiratud arv viise, kuidas teineteise keha hellitada. Seega on pikemaajalise püsisuhte puhul elav fantaasia just see, mis aitab seksuaalelu värskena hoida. Kindlasti ei tähenda see seda, et kõik inimesed peaksid seksi ajal fantaseerima. Lihtsalt: kui peaks tekkima tunne, et seks pole enam sama erutav kui varem, siis on fantaasia ohutu ja kerge viis, kuidas mõlema partneri seksuaalelu täiendada, sõltumata fantaasia sisust. Uuringud on näidanud, et sagedate seksuaalfantaasiatega inimesed naudivad oma seksuaalelu rohkem. Uuringud on näidanud, et seksuaalfantaasiad võivad muuta seksuaalelu nauditavamaks ning seeläbi suhte tugevamaks, seega ei tohiks enda või oma partneri fantaasiatel lasta end häirida, kui suhe ise on õnnelik.

Fantaasiate jagamine

Ehkki fantaasia ja tegelikkuse vahel pole võrdusmärki, on siiski fantaasiaid, mida me sooviksime oma partneriga ellu viia. Näiteks võime unistada veidi teistsugusest seksist, ent kardame, et selle unistuse väljendamine võib mõjuda partnerile võõrastavalt. Sellises olukorras on fantaasia kergeks lahenduseks, ent ta ei pruugi olla ainukene lahendus. Kui ühel hetkel tunned, et fantaasiast enam ei piisa, siis võib olla mõistlik oma partneriga rääkida oma fantaasiate elluviimisest. Suure tõenäosusega on partner hea meelega valmis vähemasti osade fantaasiate elluviimises vastu tulema. Enne aga, kui midagi partneriga jagate, peate kindlasti kokku leppima kahes asjas. Esiteks tuleb kokku leppida selles, et teineteise fantaasiate suhtes tuleb olla avatud: fantaasiaga ei pea nõustuma, aga seda ei tohiks ka mõnitada või muud moodi maha teha.

Teiseks peab lubama, et partner võib iga hetk keelduda fantaasia elluviimisest. Lihtne viis, kuidas jagada teineteisele oma fantaasiaid, on kasutada veebilehekülge nagu www.mojoupgrade.com. Mõlemad partnerid täidavad ära anonüümse küsitluse fantaasiate kohta, mida nad sooviksid ellu viia. Iga fantaasia juures on võimalik märkida, kas see oleks midagi, mida te soovite teha või oleksite valmis tegema partneri jaoks. Pärast küsitluse täitmist kuvatakse teile ainult need fantaasiad, mille puhul mõlemad partnerid olid nõus fantaasiat ellu viima, kas siis enda või partneri soovil. Sedaviisi jäävad teineteisele varjatuks need fantaasiad, mis ühele teist soovimatud on.

Küsi nõu Küsi nõu